| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Category: | |
| Manufacturer: | Molex |
| Manufacturer Part Number: | Molex 15266-0970 |
| Pitch: | 5 mm |
| Series: | 15266 |
| Amperage: | .5 A |
| Overall Length: | 0.102m |
| Maximum Operating Temperature: | 105 °C |
| Minimum Operating Temperature: | -40 °C |
| SKU: | MOL15266-0970 |
15266-0970
| Heilind Number: | MOL15266-0970 |
| Manufacturer: | Molex |
| Manufacturer Number: | 15266-0970 |
| Datasheet: | Datasheet |
| ECAD Model: |
Description:
0.50mm Pitch Premo-Flex FFC Jumper, Opposite Side Contacts (Type D), 102.00mm Cable Length, Tin (Sn) Plating, 27 Circuits

