| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Category: | |
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Manufacturer Part Number: | Weidmuller 1217040250 |
| Wire Size: | 0.22 mm², 0.34 mm² |
| Cable Length: | 2.5 m |
| Jacket Color: | Violet |
| Outer Diameter: | 7 mm |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Connector End A: | M12 |
| Connector End B: | M12 |
| Jacket Material: | Polyurethane |
| Number of Pairs: | 4 |
| Insulation Material: | Thermoplastic Elastomer |
| Operating Temperature: | -10 to 80 °C |
| Connector End A Gender: | Male |
| Connector End B Gender: | Male |
| SKU: | WEI1217040250 |

